Sbor dobrovolných hasičů Studenec připravil pro děti a jejich rodiče Hasičské odpoledne zakončené stezkou odvahy (14. ročník). Sešli jsme se v úterý 27.9.2022 v 17:00 na louce za hasičskou zbrojnicí. Dnes byly pro děti připraveny různé hasičské disciplíny – vázání uzlů, první pomoc, topografické značky, rozkulení hadic na kuželky, chůdy, přeskakování překážek, grafické značky, puzzle hasičský znak ... Za 7 splněných úkolů si děti mohly jít pro odměnu. Zasoutěžit si s námi přišlo asi 30 dětí.

Počasí nám tento rok nepřálo. Občas přišla opravdu veliká dešťová přeháňka a byli jsme moc rádi, že jsme postavili pro příchozí velký stan. Kvůli počasí jsme letos poprvé měli stanoviště s úkoly i v hasičárně. Po setmění začala Stezka odvahy, kdy naštěstí nepršelo. Menší děti šly v doprovodu rodičů a starší v malých skupinkách. Za statečnost dostaly děti v cíli diplom a lízátko. Stezky odvahy se zúčastnilo asi 46 dětí. Všem moc děkujeme za účast i při deštivém počasí a těšíme se,  že se za rok opět sejdeme.