Obec Studenec pořádala v sobotu 10.prosince 2022 předvánoční akci s názvem ,,Pohoštění obecní polévkou“ (15. ročník). Akce začala ve 13:00 v prostorách amfiteátru u ZŠ a MŠ Studenec. Již z dálky se ozývaly vánoční koledy a každý kdo přišel, si mohl prohlédnout a zakoupit krásné výrobky od místních umělců.

Během celého odpoledne bylo zajištěno občerstvení, o které jsme se postarali my – studeneční hasiči. Přípravy začaly brzo ráno, kdy se v kuchyni ZŠ Studenec připravilo těsto na krkonošské sejkory a pomohli jsme se stavbou stánků. V poledne jsme navozili vše potřebné, zatopili jsme v polní kuchyni a ze stánku začaly vonět první sejkory. Letos jsme prodávali i maso z grilu a pro děti byl jako tradičně párek v rohlíku. Na zahřátí byl svařák, medovina, grog, teplá griotka, káva, čaj a i něco ostřejšího. Musím říci, že letos vzhledem k pěknému zimnímu počasí přišlo hodně lidí a byli jsme mile překvapeni, že se všechno snědlo a vypilo. Po slavnostním ohňostroji v 17:00 se všichni začali rozcházet. Pro hasiče tato akce skončila až úklidem všech věcí.

Ráda bych poděkovala všem nadšencům z řad hasičů, kteří pomohli. Přeji Všem krásné Vánoce Miroslava Vanclová