Členové hasičské jednotky připravili na pátek 27.06.2008 od 13 do 18 hodin den otevřených dveří v hasičské zbrojnici ve Studenci. Cílem této akce bylo seznámit občany Studence s technickým vybavením hasičů ve Studenci, s prostory, kde jednotka sídlí a s činností, kterou jednotka provozuje. Hasičská technika byla zaparkována na parkovišti před hasičárnou a veřejnost si mohla prohlédnout vybavení vozidel a prostorů hasičárny. Členové jednotky odpovídali občanům na dotazy o parametrech techniky, technického vybavení a činnosti jednotky. Na vývěsní tabule po obci Studenec, do Mateřské školky, Základní školy a Obecní úřad byly pověšeny plakáty s pozvánkou na tuto akci. Zájem veřejnosti nás opravdu překvapil, protože za celé odpoledne nás přišlo navštívit 13 dospělých a 11 dětí, z toho byli tři čtvrtiny členové hasičské jednotky s rodinami. Pozitivní je, že oproti loňskému roku, kdy jsme pořádali den otevřených dveří poprvé, přišlo o 4 lidi vice. To, že o činnost hasičů nemají zájem řadoví občané, by člověk pochopil, ale že se nepřijdou podívat a seznámit s činností jednotky ani členové obecního zastupitelstva a vedení obce, kteří mají rozhodovat o financování hasičské jednotky, je docela zarážející. Obec je zřizovatelem hasičské jednotky a financuje její vybavení a činnost. Jak má někdo rozhodovat o něčem co nezná? Pokud se pletu, tak se předem omlouvám. Nevznikaly by potom nedorozumění na téma co vlastně hasiči dělají, proč to stojí tolik peněz a podobně. Tímto nechci kritizovat obec, že nemá o hasiče zájem, protože spolupráce je na dobré úrovni a s financováním jednotky nejsou větší problémy. Pouze jsem napsal svůj osobní názor na námi organizovanou akci. Občané si ale na hasiče vzpomenou vždy, když potřebují jejich pomoc a to je hlavní. Proto tu práci děláme a staráme se o výjezdovou techniku. Pokud to je v našich silách, snažíme se pomoci každému, bez rozdílu.

V A N C L Josef - velitel JSDH obce Studenec