Spolek přátel historických vozidel a Obecní úřad ve Studenci pořádal v sobotu 27.května 2022 soutěž historických vozidel Studenecké míle 2023. Sraz starých motorek a aut, prezentace, start a cíl byl u amfiteatru ve Studenci. Občerstvení jsme celý den na této akci zajišťovali my – Dobrovolní hasiči Studenec. Pro účastníky byly připraveny: párky v rohlíku, zelňačka, klobásy, guláš, sejkory… Na zapití bylo točené pito a kdo neřídil, mohl si dát i pivo nebo něco ostřejšího. Pro děti nechyběla točená malinovka a různé dobrůtky.

Byl to náročný den, ale vše jsme zvládli jako každý rok na jedničku. Počasí bylo letos nádherné a tak i počet návštěvníků byl nad očekávání. Všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomohli – DĚKUJEME.

Mirka Vanclová