Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka uspořádalo pro děti 50. ročník soutěže "Požární ochrana očima dětí a mládeže pro rok 2024". Soutěž má tři části a probíhá v několika věkových kategorií - literární, výtvarná a zpracování za pomoci digitální technologie (DT). Výtvarné soutěže se zúčastníme i my. V pondělí na hasičském kroužku jsme si povídali o práci hasičů. Prohlédli jsme si knížku o hasičích a děti vyprávěly své zážitky a zkušenosti, kde už se s hasiči setkaly. Každý pak dostal bílou čtvrtku a úkol, namalovat obrázek s hasičskou tématikou. Obrázky se dětem moc povedly. Každý to vzládl dle svého věku. Vedoucí vyberou z obrázků ty nejlepší a pošlou je do Semil do kanceláře OSH, kde proběhne okresní kolo soutěže.

Do soutěže byly poslány obrázky od těchto dětí:

kategorie M2 Leona Ulrychová

kategorie ZŠ1 Štěpán Gottvald, Magdaléna Benešová, Natálie Spurná