V lednu letošního roku jsme se rozhodli vyměnit oplocení okolo hasičárny ve Studenci. Původní oplocení dosloužilo, zkorodované sloupky již nedržely v betonu a plotové rámy se rozpadaly. Jelikož se jedná o budovu a pozemek ve vlastnictví Obce Studenec, byl z obecního rozpočtu nakoupen materiál na oplocení – sloupky, pletivo, brány, branka, písek, cement, kámen, armatura, tvárnice ztraceného bednění a další potřebný materiál. Firma Zetka Strážník a.s. Studenec zapůjčila míchačku na beton a kontejner na vykopanou hlínu. Práce byly zahájeny v pondělí 12. září 2011, kdy bylo provedeno rozebrání starého oplocení. Postupně byly vykopány původní plotové sloupky, beton ze sloupků byl rozbit perlíkem a použit do betonu místo kamení. Nejprve bylo nutné vyvozit kámen a vytáhnout „husí krk“ z odvodnění směrem k louce za hasičárnou a k firmě Havel. Poté byl vykopán základ pro podezdívku nového oplocení.  Podezdívka plotu byla vylita betonem s kamením. Vrch podezdívky je tvořen tvárnicemi ztraceného bednění s ocelovou armaturou. Po dokončení betonové podezdívky byl položen zpět „husí krk“a navožen kámen do odvodnění na hranici pozemku hasičárny.  Plotové sloupky, pletivo, brány a branka jsou opatřeny plastovou úpravou a nevyžadují tedy náročnou údržbu natíráním barvou. Oplocení má délku 115 metrů, směrem k parkovišti před hasičárnu jsou dvě brány a na louku za hasičárnou branka. Na stavbě nového oplocení odpracovalo 17 členů SDH Studenec celkem 496 hodin. Odměnou jim byl za odpoledne liberecký párek s chlebem a nějaké to pivo. Akce byla úspěšně dokončena 21. listopadu 2011 montáží vložek FAB do zámků bran a branky.