V sobotu 03. prosince 2011 v odpoledních hodinách jsme přivítali v hasičské zbrojnici ve Studenci návštěvu z obce Dětřichov u Frýdlantu, starostu obce Dětřichov Šťasného Stanislava s manželkou a starostu Sboru dobrovolných hasičů Dětřichov Tomeše Jiřího se synem. Naše hasičská jednotka se účastnila v obci Dětřichov v srpnu roku 2010 likvidace následků povodní. Po přivítání jsme starostu obce a starostu hasičského sboru seznámili s vybavením naší hasičské jednotky a prohlédli si hasičskou zbrojnici. Poté jsme se odebrali na parkoviště u sokolovny ve Studenci, kde se konala akce Pohoštění obecní polévkou a náš hasičský sbor zde zajišťoval občerstvení. V přestávce mezi kulturním programem nám starosta obce Dětřichov p. Šťasný a starosta SDH Dětřichov p. Tomeš předali pamětní list – poděkování za pomoc při likvidaci následků povodní v obci Dětřichov a broušenou skleničku s motivem povodní 2010. Nejprve promluvil starosta obce Studenec Ulvr Jiří, který poté předal slovo starostovi obce Dětřichov p. Šťasnému a na závěr promluvil starosta SDH Dětřichov p. Tomeš. My jsme předali zástupcům obce Dětřichov knihu Povídání o Studenci a Zálesní Lhotě. Potom jsme se již u hasičské zbrojnice rozloučili, jelikož naši přátelé z Dětřichova pokračovali v cestě do Čisté u Horek na Výroční valnou hromadu místního hasičského sboru.