V úterý 19.08.2008 a v pátek 22.08.2008 ( možnost výběru termínu ) byl proveden pravidelný praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Výcvik proběhl v hasičárně ve Studenci a okolí. Po uživatelské kontrole dýchacího přístroje před použitím byl proveden výcvik v tvoření hadicových vedení od CAS 32/T 815 po schodišti do klubovny ve 3.NP budovy hasičárny za použití dýchacích přístrojů. Výcvik byl prováděn bez použití vody, protože vytopit vlastní hasičárnu není asi dobrý nápad. Po sbalení hadic a dalšího použitého materiálu byl proveden transport plastových barelů s pěnidlem ( 60 litrů ) z garáží hasičárny po schodišti do klubovny ve 3.NP a zpět, kdy si členové jednotky vyzkoušeli použití dýchacího přístroje při plné fyzické zátěži. Při „dodýchávání“ vzduchu z tlakové lahve dýchacího přístroje byl proveden úklid kádě, základny a podlážek na požární útok do kůlny za hasičárnou.