Datum :   09. prosince 2011       Místo zásahu :   Martinice v Krk. č.p. 68 – Základní škola    Druh zásahu :   Prověřovací cvičení Vyhlášení poplachu :   09.07 hod.    Výjezd k zásahu :   09.11 hod.  Příjezd k zásahu :   09.17 hod. Odjezd na základnu :   10.15 hod.  Návrat na základnu :   10.26 hod. Technika + počet hasičů :   CAS 32/T 815  v počtu 1 + 3 DA 12/A 31 v počtu 1 + 4 v záloze na základně dle nařízení OPIS ÚO Semily   Prověřovacího cvičení se zúčastnily hasičské jednotky : -HZS LBK  PS Jilemnice CAS 15/MAN a CAS 32/T 815 -JSDH obce Martinice v Krkonoších DA 12/GAZelle -JSDH obce Studenec CAS 32/T 815 -JSDH obce Jilemnice CAS 25 K/LIAZ   Průběh prověřovacího cvičení : Námětem cvičení byla likvidace požáru, který vznikl v místnosti ve 2.NP budovy Základní školy. Před příjezdem první hasičské jednotky byla provedena personálem školy evakuace osob mimo objekt školy. Při následném sčítání žáků bylo zjištěno, že 4 žáci zůstali ve 2.NP budovy školy. Vnitřní prostor školy ve 2.NP byl v místě zásahu zakouřen pomocí mlhátoru. První se na místo zásahu dostavila jednotka PS Jilemnice s CAS 15/MAN a CAS 32/T 815. Jednotka nasadila od CAS 15/MAN vysokotlaký proud v dýchacích přístrojích do 2.NP budovy školy na lokalizaci požáru a vyhledávání pohřešovaných žáků školy. Z CAS 32/T 815 jednotka vytvořila dopravní vedení B-75 na doplňování vody do CAS 15/MAN. Dále se na místo zásahu dostavila JSDH obce Martinice v Krkonoších s DA 12/GAZelle, jednotka vytvořila od hydrantu dopravní vedení B-75 na doplňování vody do CAS 32/T 815 jednotky PS Jilemnice a organizovala činnost v prostoru za školou, kde byly soustředěny evakuované děti. JSDH obce Studenec ponechala vozidlo CAS 32/T 815 v záloze na místě zásahu. Tři členové jednotky v dýchacích přístrojích vytvořili průzkumnou skupinu, která prováděla vyhledávání osob v 1. a 2.NP budovy školy. JSDH obce Jilemnice ponechala CAS 25 K/LIAZ v záloze na místě zásahu a členové jednotky v dýchacích přístrojích se zapojili do vyhledávání osob v objektu školy. Během průzkumu bylo prováděno odvětrání budovy otevřením oken a na zajištění nuceného odvětrávání objektu nasadila jednotka PS Jilemnice přetlakový ventilátor. Po nalezení čtyř pohřešovaných žáků v herně ve 2.NP školy jim byly nasazeny evakuační masky, tři žáci byli vyvedeni a jeden vynesen na nosítkách po schodišti mimo objekt školy. Po ukončení cvičení a úklidu použitého vybavení hasičských jednotek bylo provedeno vyhodnocení prověřovacího cvičení a poté se hasičské jednotky vrátily zpět na základny.