V termínech 09.12 a 14.12.2011 byl od 16.00 hodin proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik proběhl ve Studenci v objektu bývalé mateřské školky č.p. 5 u kostela. Jedná se o objekt v majetku Obce Studenec. Tématem výcviku bylo hašení požáru,vyhledávání a záchrana osob. Prostory bývalé mateřské školky byly zakouřeny pomocí mlhátoru – suterén, schodiště ze suterénu do 2.NP, kuchyň, jídelna, dvě herny, ložnice a umyvárna s WC. V těchto prostorách bylo schováno 5 dětí – jedno v suterénu a ostatní ve 2.NP. Vozidla CAS 32/T 815 a VW Transporter byla odstavena u chodníku na krajnici silnice před objektem. Členové jednotky v dýchacích přístrojích vytvořili od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 v délce 40 metrů do zahrady pod školkou k zadnímu vchodu do objektu a od rozdělovače proud C-52 po schodišti do prostorů ve 2.NP. Při provádění průzkumu byla budova postupně odvětrávána otevíráním oken, výcvik byl prováděn bez použití vody v hadicovém vedení. Nalezené pohřešované děti byly vyvedeny po schodišti na zahradu pod školkou. Po provedení úklidu použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu, kde bylo provedeno vyhodnocení výcviku.