V pátek 19. září 2008 od 16.00 hodin připravil Sbor dobrovolných hasičů na louce za hasičárnou ve Studenci hasičské odpoledne pro děti a jejich rodiče, které bylo večer zakončeno stezkou odvahy. Pro děti byly připraveny různé disciplíny - určování topografických značek, vázání uzlů, stříkání džberovou stříkačkou na plechovky, rozbalování a balení hasičských hadic. Za splnění úkolů na jednotlivých stanovištích byly děti odměňovány sladkostmi. Dále byl předveden požární útok od přenosné stříkačky PS 12 a proběhla prohlídka hasičských vozidel ve výbavě JSDH obce Studenec. Po ukázce stříkání lafetovou proudnicí z CAS 32/T 815 si děti postupně vyzkoušely stříkání hasičskou hadicí. Na závěr odpoledne bylo připraveno asi 10 vyřazených ručních práškových a vodních hasících přístrojů, které děti s velkým nadšením vystříkaly. I přesto, že bylo velice chladno a chvílemi mrholilo, jak jsme již při hasičských akcích ve Studenci zvyklí, byla účast poměrně hojná.

Když se začalo pomalu stmívat, začala pro děti stezka odvahy, která probíhala po cestě od hasičárny na okraj pole pod skokanským můstkem. Menší děti šly v doprovodu rodičů a starší ve dvojících. Na trase stezky bylo schováno několik strašidel ,ale i přesto se všichni úspěšně dostali až do cíle, kde byli odměněni diplomem a tatrankou. Stezky odvahy se zúčastnilo asi 50 dětí a někteří rodiče. Akce byla zakončena před 20 hodinou.