Datum :                               03. února 2012    Místo zásahu :                    Studenec č.p. 149                          Druh zásahu :                     Požár hospodářské budovy Vyhlášení poplachu :          03.08 hod. Výjezd k zásahu :                03.15 hod. Příjezd k zásahu :                03.16 hod. Odjezd na základnu :          06.13 hod. Návrat na základnu :           06.17 hod. Technika + počet hasičů :  CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3                                                DA 12/A 31 v počtu 1 + 4 Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár kůlny u rodinného domu ve Studenci kousek od kostela. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o požár dřevěné přístavby u hospodářské budovy vedle rodinného domu č.p. 149. Ve zděné hospodářské budově se sedlovou střechou se nachází expozice historické zemědělské techniky. Na budovu ze severní strany navazuje dřevěná přístavba a kotec pro psa. V dřevěné přístavbě jsou uskladněny tři zemědělské stroje. Dřevěný objekt byl celý zasažený požárem, požárem bylo zasažené dřevěné obložení štítové stěny a okraj střešní konstrukce u štítové stěny hospodářské budovy. Dále došlo k prohoření dveří z požárem zasažené přístavby do hospodářské budovy a požár se šířil na dřevěné schodiště. V kotci zasaženém požárem uhořel pes majitele objektu. Majitel objektu prováděl před příjezdem hasičských jednotek první zásah pomocí kbelíků s vodou na hašení dřevěného schodiště a v podkrovním prostoru na hašení střešní konstrukce hospodářské budovy. JSDH obce Studenec vytvořila od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 (40 m ), rozdělovač a proud C-52 na hašení hořícího objektu. Po příjezdu jednotky HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN na místo zásahu předal velitel JSDH obce Studenec velení u zásahu veliteli družstva jednotky PS Jilemnice. Od rozdělovače na dopravním vedení z CAS 32/T 815 byl nasazen proud C-52 v dýchacích přístrojích vraty na jižní straně do hospodářské budovy, po dřevěném schodišti do podkroví a po železném žebříku do půdního prostoru. Z důvodu silného mrazu byl proud ponechán v záloze nezavodněný, dohašování ohnisek požáru ve střešní konstrukci bylo prováděno pomocí kbelíků s vodou. Po příjezdu vozidla DA 12/A 31 na místo zásahu bylo provedeno osvětlení místa zásahu pomocí tří přenosných elektrických reflektorů na stojanech napojených na elektrický rozvod rodinného domu. Dále se na místo zásahu dostavilo vozidlo CAS 32/T 815 jednotky PS Jilemnice a JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ. Na doplňování vody do CAS 32/T 815 JSDH obce Studenec bylo vytvořeno dopravní vedení B-75 z CAS 32/T 815 jednotky PS Jilemnice. Po provedení lokalizace požáru jednotky prováděly dohašování ohnisek požáru, rozebírání konstrukce požárem zasaženého objektu a střešní konstrukce hospodářské budovy okolo štítové stěny nad hořící dřevěnou přístavbou. Z hliníkového nastavovacího žebříku bylo provedeno odstranění střešních tašek ze střešní konstrukce zasažené požárem u štítové stěny. Velitel zásahu odeslal JSDH obce Jilemnice zpět na základnu. V 05.24 hodin byla provedena likvidace požáru a jednotka HZS LBK PS Jilemnice se vracela na základnu. JSDH obce Studenec prováděla dohlídku požářiště. Po předání místa zásahu majiteli objektu se JSDH obce Studenec vrátila v 06.17 hodin zpět na základnu. Zásah komplikoval silný mráz -250 C.