V soboru ráno nás Radek Litera odvezl do Ostružna u Jičína na víkendové soustředění mladých hasičů. Tuto akci pro děti a dorost připravili jilemničtí hasiči jako přípravu na branný závod. Od nás se zúčastnili Markétka Jezdinská, Kája Grofová, Anička Soukupová, Pavel Horáček a Štěpán Medera + vedoucí Jirka Vacek a Zdeňa Grofová. Po příjezdu na místo jsme se nahlásili a obdrželi jsme klíče od chatek, do kterých jsme se šli ubytovat. Brzy byl také svolán nástup, kde jsme se dozvěděli program a další organizační věci. Dopoledne jsme si ještě prošli trať a vyzkoušeli si všechny disciplíny. Jinak jsme měli do oběda volno, které jsme strávili především povídáním, hraním karet a fotbalu. Po obědě následoval závod jednotlivců. Měli jsme štěstí, že se už ranní mlha rozplynula a konečně jsme se trochu ohřáli na sluníčku. Děti od nás běžely za dorost, kromě Aničky, která ještě mohla závodit za starší žáky. Vedli si dobře, Kája dokonce skončila na krásném 2. místě mezi dorostenkami, a to s časem 25,21 min. Markétka doběhla na 5. místě v čase 33,30 min. Pavel byl v kategorii dorostenců na 10. místě s časem 27,10 min a Štěpán na 13. místě v čase 34,22 min. Anička skončila mezi staršími žáky na 12. místě s časem 38,19 min. Závod trval celé odpoledne a po něm jsme šli už přímo na večeři. Potom jsme si v chatce povídali a četli, a večer byla v jídelně pro děti připravená diskotéka. Zároveň také večer probíhalo školení vedoucích. Nás však čekal ještě jeden úkol, a to přestěhování věcí a hlavně matrací jen do jedné chatky. K tomuto kroku jsme se rozhodli proto, že v jedné naší chatce byly ve dveřích velké díry a byla v ní veliká zima, neboť stála přímo na kraji lesa u potoka, zatímco druhá naše chatka na tom byla o mnoho lépe. Dalším důvodem byl i fakt, že byla jasná noc, která s sebou přinesla opravdu velkou zimu. No a v chatkách bohužel byly jen slabé deky a vůbec žádné topení. Nakonec jsme se i v té jedné chatce všichni celkem pohodlně a bez problémů vyspali. Nedělní ráno jsme začali dobrou snídaní, po které následoval závod družstev. V něm si naše družstvo dorostu vedlo nad očekávání dobře. Bezchybně zvládli přesun podle azimutu i přeskok přes vodní příkop. Za střelbu dostali pouze 7 trestných bodů a kromě dvou lidí dokonce všichni vyšplhali po laně. Po jedné chybičce prošli zbývajícími kontrolami, tj. určováním PHP, určováním věcných prostředků, optickou signalizací a první pomocí, celkově skončili na 4. místě. Po obědě a odpoledním vyhlášení výsledků pro nás už přijel Jirka Sucharda, který nás v pořádku dovezl zpátky domů.