V sobotu v 8 h ráno jsme se sešli u hasičárny, děti se převlékly do nových soutěžních uniforem a Láďa Hamáček nás odvezl do Jilemnice na branný závod. Ten se konal oproti původnímu plánu nikoli Na Hraběnce, ale v areálu poblíž nemocnice. Po příjezdu jsme se nahlásili a dostali jsme také lístky na oběd. Kolem 9.30 nás uvítali na slavnostním nástupu a řekli nám další podrobnosti k závodu. Zanedlouho jsme se dozvěděli i náš čas startu, který byl ve 12.39. Do té doby jsme tedy měli volno. Šli jsme si sednout nahoru do sportovní haly, před kterou byl i start závodu. Tady jsme si povídali, hráli hry a opakovali si soutěžní věci. Asi v 11.30 jsme šli zpět na hřiště, kde nám dali k obědu do ešusů dobrý guláš. Poté se už blížil čas startu našeho dorosteneckého družstva, a to ve složení: Kája Grofová, Anička Soukupová, Markétka Jezdinská, Štěpán Medera a Pavel Horáček. Šli jsme tedy k hale, kde si děti vyzvedly startovní číslo a listinu. Start byl nakonec ještě o pár minut posunut, ale to vůbec nevadilo. Děti se snažily a na trati si vedly velmi dobře. Podle zadaných azimutů a vzdáleností bez problémů našly všechna 3 stanoviště a celkem se jim dařilo i u plnění disciplín. Pochvalu si zaslouží především za střelbu ze vzduchovky, kde netrefily pouze 4 špalíčky. Horší to bylo u šplhu po laně, kde dostaly 12 trestných bodů a u přeskoku přes vodní příkop, tam měly 9 trestných bodů. Bylo to však tím, že rozhodčí chtěli po holkách splnění stejných limitů jako u kluků, neboť celkově naše smíšené družstvo běželo za dorostence. Úplně jisté si děti nebyly ani při určování věcných prostředků (2 tr. b.) a určování RHP (4 tr. b.). Optickou signalizaci však zvládly bez chyby a menší zaváhání bylo už jen na stanovišti první pomoci (3 tr. b.). A určitě je potěšilo, když po zvládnutí závodu dostali všichni členové od pořadatelů pěkné pamětní medaile. Celkově naši skončili na 4. místě v kategorii dorostenců. Po doběhnutí našeho družstva jsme se ještě chvíli zdrželi na hřišti, ale protože už většina ostatních sborů odjela domů, vydali jsme se také. Zpátky nás odvezl Pepa Vancl, a cestou nás ještě vzal na výbornou točenou zmrzlinu.