Ve čtvrtek 08.03.2012 od 17.00 hodin a v sobotu 10.03.2012 od 08.30 hodin byl proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik proběhl ve Studenci v objektu bývalé mateřské školky č.p. 5 u kostela. Jedná se o objekt v majetku Obce Studenec. Tématem výcviku bylo hašení požáru,vyhledávání a záchrana osob v suterénu objektu. Prostory suterénu bývalé mateřské školky byly zakouřeny pomocí mlhátoru na nulovou viditelnost – schodiště, chodba a 3 místnosti, sloužící jako skladiště nepoužívaného materiálu. V těchto prostorách bylo schováno 5 dětí. Vozidla CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 byla odstavena u chodníku na krajnici silnice před objektem. Výcvik byl prováděn ve skupinách po třech hasičích. Členové jednotky v dýchacích přístrojích vytvořili od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 v délce 40 metrů do zahrady pod školkou k zadnímu vchodu do objektu a od rozdělovače proud C-52 po schodišti do suterénu. Výcvik byl prováděn bez použití vody v hadicovém vedení. Počet schovaných dětí hasiči provádějící výcvik neznali, postupně prohledali celý prostor suterénu a nalezené pohřešované děti vyvedli po schodišti na zahradu pod školkou. Po provedení úklidu použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu, kde bylo provedeno vyhodnocení výcviku a proběhlo teoretické školení nositelů dýchací techniky.