V pátek 10. října 2008 od 09.00 hodin proběhla kontrola JSDH obce Studenec, kterou provedli příslušníci HZS Libereckého kraje ÚO Semily p. Viták Pavel a p. Navrátil Aleš. Za Obec Studenec se účastnili starosta obce p. Ulvr Jiří, p. Vancl Karel a velitel JSDH obce Studenec Vancl Josef. Nejprve byla zkontrolována dokumentace požární ochrany a JSDH vedená na Obecním úřadě ve Studenci. Potom jsme se přesunuli do Zálesní Lhoty, kde proběhla prohlídka hasičské zbrojnice a techniky. Dále jsme pokračovali v hasičské zbrojnici ve Studenci. Po kontrole techniky, technických prostředků a vybavení jednotky ochrannými prostředky přišla řada na dokumentaci jednotky vedené velitelem JSDH obce Studenec. Žádné závažné nedostatky nebyly zjištěny, chybějící vybavení pro práci ve výškách a kapesní radiostanice s frekvencí HZS ČR jsou pouze otázkou financí, výbava je dle finančních možností postupně doplňována. Činnost JSDH obce Studenec i vedení evidence byly na závěr hodnoceny kladně a v 11.30 hodin byla kontrola ukončena.