Datum : 05. listopadu 2008 Místo zásahu : Jilemnice ul. Ambrožova č.p. 1209 Druh zásahu : Prověřovací cvičení – požár bytu Vyhlášení poplachu : 16.06 hod. Výjezd k zásahu : 16.10 hod. Příjezd k zásahu : 16.17 hod. Odjezd na základnu : 17.32 hod. Návrat na základnu : 17.45 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 2                                             DA 12/A 31 v počtu 1 + 3 Činnost jednotky :

OPIS Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec – požár bytu v panelovém domu v Jilemnici ul. Ambrožova č.p. 1209. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815 v počtu 1 + 2 a DA 12/A 31 v počtu 1 + 3. Po příjezdu na místo zásahu oznamuje velitel zásahu veliteli JSDH obce Studenec, že se jedná o prověřovací cvičení, jehož námětem je požár bytové jednotky ve 3.NP panelového domu o 6.NP, zásah je prováděn bez použití vody. Na místě zasahuje jednotka PS Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ a CAS 32/T 815, které byly propojeny dopravním hadicovým vedením B-75 na doplňování vody. Příslušníci jednotky PS Jilemnice při provádění průzkumu v dýchacích přístrojích a tvoření vysokotlakého proudu od CAS 25 K/LIAZ k ohnisku požáru nalezli dvě zraněné osoby na schodišti mezi 3.NP a 6.NP. Osoby byly transportovány mimo objekt a předány do péče Zdravotnické záchranné služby Jilemnice. Další osoba unikla ze zakouřeného schodiště na střechu panelového domu. Silniční provoz na místě zásahu řídila Městská policie Jilemnice. JSDH obce Studenec vytvořila od CAS 32/T 815 dopravní hadicové vedení B-75 na doplňovaní vody do CAS 32/T 815 jednotky PS Jilemnice a tři členové jednotky zasahovali uvnitř objektu v dýchacích přístrojích. Po nasazení vysokotlakého proudu do bytu ve 3.NP, který byl zasažený požárem, byl proveden průzkum schodiště a střechy objektu, osoba na střeše nebyla zraněná. JSDH obce Peřimov s CAS 25/RTHP vytvořila dopravní hadicové vedení B-75 od požárního hydrantu na doplňování vody do CAS 32/T 815 JSDH obce Studenec. Po příjezdu jednotky PS Semily s CAS 24/MAN a požární plošinou PP 20/Š 706 byl vytvořen proud C-52 od CAS 25 K/LIAZ jednotky PS Jilemnice na hašení požáru ve 3.NP. Dále probíhal průzkum bytů v dýchacích přístrojích na jednotlivých podlažích a odvětrání objektu otevřením dveří, oken a pomocí přetlakového ventilátoru. Pokus o záchranu osoby ze střechy panelového domu pomocí požární plošiny PP 20/Š 706 byl neúspěšný, jelikož plošina neměla potřebnou dostupnou výšku. Osoba byla vyvedena mimo objekt po odvětrání schodiště. Po ukončení cvičení a úklidu použitého vybavení se jednotky přesunuly na dvůr PS Jilemnice, kde bylo provedeno vyhodnocení prověřovacího cvičení. Poté byly jednotky odeslány zpět na své základny.