Ve čtvrtek 30. října 2008 se konala od 17.00 hodin odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 06.11.2008. Školení probíhalo teoreticky v klubovně hasičárny ve Studenci. Nejprve byli členové jednotky seznámeni s připravovanými akcemi – školení řidičů, výcvik nositelů dýchací techniky, organizace výjezdu k zásahu bez „poplachových SMS-zpráv“ z OPIS Semily a školení obsluhovatelů motorové řetězové pily. Poté byla postupně probrána témata dle plánu odborné přípravy - Organizace jednotek PO, Pátrání a záchrana osob, Aplikace hasební látky, Metodické listy Bojového řádu jednotek PO a Cvičebního řádu jednotek PO vydané koncem roku 2007 a v průběhu roku 2008.