Ve čtvrtek 12. dubna 2012 se konala od 17.00 hodin pravidelná odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 19.04.2012. Odborná příprava byla zahájena na parkovišti před hasičárnou ve Studenci, kde si členové jednotky zopakovali uložení výbavy v zásahových vozidlech. Poté se jednotka přesunula s vozidly CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 na parkoviště za budovou Základní školy ve Studenci. Členové jednotky si zde procvičili tvoření hadicových vedení do vyšších poschodí od CAS 32/T 815 po požárním schodišti, po nastavovacím žebříku a na konec vytahování hadicového vedení pomocí lana. Odborná příprava pokračovala s čerpadly u rybníka „Kameňák“ za továrnou „Texlen“ ve Studenci. Zde proběhl výcvik s vozidlem CAS 32/T 815, přenosnou motorovou stříkačkou PS 12, plovoucím čerpadlem MACXIMUM, přenosným motorovým čerpadlem HERON EPH 80 a přenosnou elektrocentrálou EC 4000 s elektrickými ponornými čerpadly a přenosnými reflektory. Dále byla zopakována obsluha a použití nadzemních a podzemních hydrantů. Během výcviku probíhala komunikace mezi členy jednotky pomocí přenosných radiostanic HYT TC 700. Po návratu do hasičárny byla na závěr probrána témata: Ošetřování osobních ochranných prostředků a Kontroly provozuschopnosti věcných prostředků chemické služby.