Výroční valná hromada SDH Studenec se konala v pátek 21.listopadu 2008 od 18.00 hodin ve společenské místnosti obecního úřadu ve Studenci. Protože ale v tento čas ještě nebylo ke komu mluvit, zahájení proběhlo již tradičně v 18.30 hodin. Nejprve se ujal slova starosta sboru Vašek Vancl, který přivítal všechny přítomné a seznámil je s programem valné hromady. Poté předal slovo jednatelce sboru Slávče Stránské. Ta přednesla zprávu o činnosti hasičů ve Studenci a minutou ticha jsme uctili památku členů sboru, kteří zemřeli v uplynulém roce. Následoval Jirka Vacek se svoji zprávou o činnosti družstva žáků, které se účastnilo spousty soutěží a akcí s velice dobrými výsledky. Nakonec však věcně poznamenal, že nám děti vyrostly, dovršily patnácti let a tím pádem již od září cvičí za dorost. Také podotkl, že letos v září začaly cvičit malé děti, kterých je zatím 16. Schází se pravidelně na pondělních schůzkách a připravují se na jarní kolo soutěže Plamen. Dále vystoupil velitel sboru Josef Vancl, který představil činnost výjezdové jednotky hasičského sboru, vyjmenoval zásahy a cvičení, dále věci, které se během uplynulého roku nakoupily a zařídily. Zvlášť velkou pozornost věnoval pořízení vozidla VW Ttransporter, které bylo obci Studenec převedeno od Policie ČR a po nutných opravách bylo předáno do užívání hasičské jednotky. Ani letos nezapomněl poukázat na to, že na činnosti jednotky, údržbě techniky a dalších akcích se podílí pár stejných členů a ostatní tvrdí, že nemají čas. Dále promluvili starosta obce pan Jiří Ulvr a místostarosta pan Josef Boura, kteří kladně hodnotili činnost hasičské jednotky a spolupráci hasičů s obcí Studenec. Zprávu o stavu financí v pokladně sboru podala Lída Mečířová a poté starosta sboru zahájil volby nového výboru.  Po úspěšných volbách začala diskuse ve které promluvili zástupci okolních sborů. Jelikož nikdo z přítomných neměl dalších připomínek ani dotazů, byla valná hromada ukončena a s tím i pití piva zadarmo. Následovalo občerstvení a poté volná zábava, při které nám k tanci a poslechu hrál Miloš Šulc. Akce byla ukončena v jednu hodinu v noci ke spokojenosti všech, kteří vydrželi až do konce.