Datum : 09. prosince 2008 Místo zásahu : Studenec – před Autodílnou Jiří Bachtík č.p. 261 Druh zásahu : Čištění potrubí propusti pod cestou a parkovištěm Vyhlášení poplachu : bez poplachu – práce pro obec Výjezd k zásahu : 13.28 hod. Příjezd k zásahu : 13.29 hod. Odjezd na základnu : 15.36 hod. Návrat na základnu : 15.37 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 1 Činnost jednotky :

JSDH obce Studenec vyjíždí s CAS 32/T 815 pročistit potrubí propusti pod cestou do kamenolomu a parkovištěm před Autodílnou Jiří Bachtík ve Studenci č.p. 261.Jedná se o potrubí o průměru 70 cm a délce 39 metrů vedle hlavní silnice pod cestou do kamenolomu a pod parkovištěm, na kterém se nacházejí 3 kanalizační šachty s mříží. Potrubí je u výtoku zanesené ze 2/3 , od nátoku do poloviny délky je potrubí čisté. Jednotka prováděla čištění potrubí pomocí proudu C-52 s proudnicí a proudu C-52 s kanálovým krtkem od CAS 32/T 815. Vyplavený materiál byl z příkopu vybírán lopatou. Po vyčištění asi 10 metrů potrubí začal kanálový krtek narážet na něco tvrdého. Problém vyřešil osvědčený prolézač potrubí Vancl Marek, který než se kdo rozkoukal, zaklekl a zmizel v potrubí. Za chvíli oznamoval první kanalizační šachtou, že se v potrubí nacházejí velké kameny, které vodou opravdu nevyplavíme. Kameny postupně vynosil z potrubí. Poté bylo provedeno dočištění potrubí pomocí kanálového krtka. Když už bylo potrubí čisté, prolezl Marek ještě z cvičných důvodů celou délku potrubí a kanalizačními šachtami hlásil všechny odpadní potrubí napojené do propusti. Občané, chodící po silnici, marně kroutili hlavou, proč klečím na zemi a skrz mříž mluvím do kanalizační šachry.Doplňování vody do CAS 32/T 815 bylo prováděno z hydrantu u hasičárny ve Studenci. Po provedení úklidu použitého vybavení se JSDH obce Studenec vrátila na základnu.