Datum : 28. dubna 2012 Místo zásahu : Studenec rybník Kameňák Druh zásahu : Čerpání vody z rybníka Vyhlášení poplachu : bez poplachu – práce za úplatu Výjezd k zásahu : 08.03 hod. Příjezd k zásahu : 08.06 hod. Odjezd na základnu : 14.19 hod. Návrat na základnu : 14.22 hod. Technika + počet hasičů : DA 12/A 31 + PPS 12 v počtu 1 + 0 Činnost jednotky : JSDH obce Studenec vyjíždí s DA 12/A 31 + PPS 12 na žádost p. Jaroslava Háka, člena Českého rybářského svazu - místní organizace Košťálov, čerpat vodu z vypuštěného rybníka Kameňák ve Studenci za továrnou, kde probíhá výlov ryb. Rybník se nepodařilo zcela vypustit a pro provedení výlovu ryb je třeba snížit hladinu na minimum. JSDH obce Studenec nasadila na čerpání vody dvě přenosné stříkačky PS 12, od kterých byla vytvořena dopravní hadicová vedení B-75 v délce 80 metrů do potoka, který teče z rybníka Kameňák do rybníka v bývalém Texlenu. Dále bylo čerpání vody prováděno pomocí přenosné stříkačky PS 12 SDH Košťálov a 3 ponorných elektrických čerpadel. Po 5 hodinách čerpání se snížila hladina vody natolik, že muselo být čerpání vody ukončeno. Vlivem silné vrstvy řídkého bahna s listy na dně rybníka docházelo k ucpávání sacích košů čerpadel. Rybáři zahájili výlov ryb a JSDH obce Studenec se po úklidu použitého vybavení vrátila na základnu.