Dnes nás zavezlo naše hasičské auto do sousední vesnice Čistá u Horek, kde se uskutečnil druhý ročník soutěže mladých hasičů „O pohár velitele SDH“. Tento závod byl pro nás velmi důležitý, neboť jsme zde měli ukázat výsledek toho, co jsme teď na cvičeních každé pondělí a pátek trénovali. Závod byl totiž zaměřen na požární útok v co nejkratším čase. Naše hasičské družstvo tvořili tito lidé: Martin Hylmar, Tomáš Vancl, Pepa Hák, Martin Kupec, Vojta Hák, Zdenda Hanzlík, Zdenča Grofová. náhradníci: Anička Háková a Štěpán Kuřík Samozřejmě byl s námi i náš vedoucí Pavel Hylmar a řidič byl tentokrát Jirka Vancl. Do útoku jsme šli s nadšením, a snad právě proto se nám tak dobře vydařil. Jak nám výsledková tabule ukazovala, trénink se vyplatil. Dokonce to vypadalo, že vyhrajeme, ale nakonec nás poslední soutěžní družstvo předběhlo, takže jsme skončili na 2. místě. I tak nám to udělalo obrovskou radost. Od pořadatelů jsme dostali stříbrný pohár (ale nejdřív nás obdarovali zlatým, až po chvíli si svůj omyl uvědomili a dali vše do pořádku), 60 dílnou sadu fixů, velký čokoládový dort a jiné sladkosti. Byli jsme moc rádi, že jsme dosáhli tak výborného výsledku. Z cen nás asi nejvíce potěšil ten čokoládový dort, který jsme jak „hladoví vlci“ snědli hned po návratu domů ve studenecké hasičárně. Nakonec by se ještě mělo dodat, že další motivace k docházce na dobrovolné tréninky byla ta, že jsme při odchodu každý dostali fix z vyhrané sady, a navíc podle vlastního výběru. Kdo nepřišel na trénink, nedostal nic.