Každé pondělí se schází mladí hasiči ze Studence od 15:45h. Trénujeme požární útok a další disciplíny požárního sportu. 1. června jsme si ale udělali hasičák mimořádný. Do Studence přijela totiž komise ,,Vesnice roku“ a mladí hasiči byli požádáni, aby jí předvedli něco ze své činnosti.

Komise do Studence přijela po 14:00h. A tak jsme s netrpělivostí čekali za hasičárnou, kdy si udělá čas i na nás. Děti si na sebe oblékly  červená trička, tmavé tepláky a hasičské cyklistické přilby (jako na soutěži) a před příjezdem ještě trénovaly požární útok. Počasí nám tento rok moc nepřálo. Foukal studený vírt a občas na nás z nebe padal déšť. Při čekání jsme si ještě zahráli na Mlsnou kozu a posilnili se bonbonkama. Komise přišla asi v 15:45. Naši nejmenší již byli nastoupeni na startovní čáře a čekali na povel vedoucích. Pan starosta Jiří Ulvr  naše hasičské družstvo představil a mohli jsme  odstartovat.  Požární útok se mladým hasičům povedl na jedničku.  Komise  jim za jejich úspěch zatleskala. Po rozloučení jsme se opět převlékli. Poděkovali jsme dětem za jejich účast a už teď se těšíme na pondělí.

Miroslava Vanclová