V sobotu 16.6. odpoledne se konala v Nedaříži okrsková soutěž při příležitosti 110. výročí založení sboru.  Začátek byl stanoven na 13:00h. Za Studenec jela tři družstva. Jedno družstvo žen a dvě mužů. První část našich soutěžících se přesunula na místo konání soutěže rovnou z Dolní Kalné, kde byla dopoledne na soutěži s dětmi. Ostatní měli sraz ve 12:00h u hasičárny ve Studenci. Tam se převlékli, naložili vše potřebné a vyrazili za nimi. Přihlásili jsme se. Zaplatili startovné a po nástupu to vypuklo. První šly na řadu ženy a nestydím se říct, že co se dalo zkazit, to se nám podařilo. Koš upadl do kádě, tak jsem ho lovila a šroubovala pod vodou. Marijánce se nedařilo sešroubovat savice, ale protože nabíráme, tak tam ta voda nějak protekla i když to šroubovala skoro celou dobu. Vepředu holky nepřipojily hadici na stroj... a ostatní už nevím. Měla jsem moc práce sama se sebou. Nakonec tam ale voda dotekla a útok jsme dokončily. Smíšené družstvo Káji Grofové (Studenec A) poprvé taky moc nebodovalo. Myslím, že se jim rozpojily hadice a pěkně to stříkalo okolo. Jediní, kdo udělali útok celý bez chyby, byli naši muži (Studenec B). Druhé útoky byly u všech mnohem lepší, ale to už nám moc na pořadí nepomohlo. Dopadli jsme takhle: V kategorii mužů se soutěže zúčastnilo 16 družstev: 1. místo Martinice A, 2. místo Nedaříž A, 3. místo Martinice B, ... 5. místo Studenec B ... 14. místo Studenec A V kategorii žen 8 družstev: 1. místo Martinice A, 2. místo Bukovina, 3. místo Nedaříž ...7. místo Studenec. Celé odpoledne bylo veliké vedro, tak jsme se jen tak povalovali a posedávali pod stanem. Dali jsme si párek, pivo a čekali na vyhlášení. Byly s námi i naše děti. Ty se tam pěkně vyblbly a pořád kupovaly sladkosti. Děti se občas ochladily v kádi a neminulo to ani některé z dospělých. Ti tam ovšem neskákali dobrovolně. Po vyhlášení výsledků jsme hráli fotbálek  "všichni proti všem" a pak ještě dlouho povídali a popíjeli. Bylo tam hezky. Pak už bylo všechno sklizeno a blížila se bouřka, tak nás místní pozvali do hasičárny, kde jim zábava pokračovala ve sledování důležitého fotbalového zápasu. To už jsme s díky odmítli a konečně vyrazili domů. Ve Studenci jsme uklidili věci, rozvezli děti babičkám a poseděli ještě na schodech u hasičárny. Byl to moc hezký den. Užili jsme si spoustu legrace a někteří si to ještě prodloužili výletem na packé slavnosti, kde tančili až do dvou do rána. Napsala Veronika Vanclová