Dne 09. června 2012 jsme se zúčastnili oslav 110 let od založení Sboru dobrovolných hasičů Nedaříž. Sraz všech účastníků proběhl na konci obce Nedaříž, směrem na Olešnici. Zde  jsme byli přivítáni pořadateli a jednotlivé sbory se zde seřadily do trojstupu. Ve 13:00 hodin byl odtud zahájen slavnostní průvod vesnicí. Uprostřed vesnice se průvod zastavil u původní hasičské zbrojnice, kterou místní sbor kompletně zrekonstruoval a došlo k jejímu slavnostnímu otevření a přípitku. Odtud průvod pokračoval dál, až k nové hasičárně, kde byl připraven další program, při kterém všechny sbory nastoupily před hasičárnu a starosta místního sboru seznámil ostatní sbory s historií sboru a se současnou aktivitou především jejich mládeže. Dále pak došlo k ocenění místních hasičů za věrnost a za zásluhy. Krásné sobotní odpoledne dále zpříjemnilo vystoupení mažoretek, promítání fotografií z akcí SDH Nedaříž, plná polní kuchyně, kiosek s občerstvením a další volná zábava.

Chrtek Tomáš