Ve čtvrtek 14. června 2012 se konala od 17.00 hodin pravidelná odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 21.06.2012. Odborná příprava byla zahájena na parkovišti před hasičárnou ve Studenci, kde si členové jednotky zopakovali oblékání hasičského opasku a lezeckého postroje, vázání základních uzlů, sebejištění a jištění další osoby, vytahování a spouštění předmětů. Praktický výcvik práce ve výškách bude proveden zřejmě v měsíci září. Dále byli členové jednotky seznámeni s taktikou a bezpečností práce při zásahu na odchyt a likvidaci bodavého hmyzu. Všichni si postupně vyzkoušeli oblékání a pohyb v ochranném obleku proti bodavému hmyzu. Poté se jednotka přemístila s vozidly CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 na louku za hasičskou zbrojnicí, kde proběhl praktický výcvik hašení pomocí těžké a střední pěny. Z tohoto výcviku měly největší radost přítomné děti, které musely okamžitě vyzkoušet kvalitu vyrobené pěny a některé ji i ochutnat. Podstatně menší radost měli rodiče po návratu dětí domů.