Datum :                               06. července 2012 Místo zásahu :                    Roztoky u Jilemnice č.p. 162              Druh zásahu :                     Odstranění stržené střešní krytiny Vyhlášení poplachu :          bez poplachu Výjezd k zásahu :                09.49 hod. Příjezd k zásahu :                09.59 hod. Odjezd na základnu :          12.01 hod. Návrat na základnu :           12.13 hod. Technika + počet hasičů :    DA 12/A 31 v počtu 1 + 4                                                                                                                                                                                Činnost jednotky : V 09.49 hodin vyjíždí JSDH obce Studene s DA 12/A 31 v počtu 1 + 4 do Roztok u Jilemnice č.p. 162 firma PELEVA TOOLS, kde při večerním silném větru s bouřkou došlo ke stržení střešní krytiny z pozinkovaného plechu ze střešní konstrukce tří podlažní budovy, uvolněná střešní krytina visí nad silnicí, ohrožuje okolí a dále došlo k protečení dešťové vody do skladovacích prostorů firmy. JSDH obce Studenec s jednotkou PS Semily na místě prováděla průzkum ve večerních hodinách okolo 23.00 hodin při likvidaci následků silného větru s bouřkou. Okolí objektu, kde hrozil pád střešní krytiny bylo zabezpečeno páskou zakazující vstup a s majitelem objektu bylo dohodnuto, že JSDH obce Studenec provede odstranění krytiny ze střechy v dopoledních hodinách dne 06.07.2012. Výjezd nahlášen radiostanicí na OPIS ÚO Semily. V 09.59¨hodin se JSDH obce Studenec dostavila na místo zásahu. Jednalo se o třípodlažní budovu s půdorysem 13 x 21 metrů se sedlovou střechou s mírným sklonem a střešní krytinou z pozinkovaného plechu. Vlivem silného větru s bouřkou došlo ve večerních hodinách ke stržení plechové střešní krytiny na ploše asi 13 x 14 metrů. Krytina byla srolována na střešní konstrukci a částečně visela ze střechy nad silnicí. Na místě zásahu se nacházeli zaměstnanci firmy PELEVA TOOLS a pokrývačská firma, která prováděla provizorní zakrytí střešní konstrukce pomocí asfaltové lepenky a dřevěných latí. Odstraňování stržené plechové střešní krytiny bylo prováděno pomocí seker, krytina byla rozdělena na menší kusy a postupně shazována ze střechy na silnici. Dva členové jednotky zajišťovali řízení silničního provozu na silnici vedle objektu. Při shazování krytiny ze střechy byl provoz na silnici zastaven. K objektu byl přistaven traktor s přívěsem, na který byla krytina nakládána. Po odstranění stržené plechové krytiny ze střechy bylo místo zásahu předáno majiteli objektu. Ve 12.13 hodin se JSDH obce Studenec vrátila na základnu.