V sobotu 08. září 2012 od 08.30 hodin a ve středu 12. září 2012 od 16.30 hodin byl proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik proběhl ve Studenci v objektu bývalé mateřské školky č.p. 5 u kostela. Jedná se o objekt v majetku Obce Studenec. Tématem výcviku bylo hašení požáru, vyhledávání a záchrana osob. Část prostorů ve 2.NP bývalé mateřské školky bylo zakouřeno pomocí mlhátoru – kuchyň, jídelna a herna. V těchto prostorách byly schovány 3 děti a dvě tlakové nádoby s propan-butanem ( 10 kg ). Vozidla CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 byla odstavena u chodníku na krajnici silnice před objektem. Výcvik byl prováděn ve tříčlenných skupinách. Členové jednotky v dýchacích přístrojích vytvořili od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 v délce 40 metrů do zahrady pod školkou k zadnímu vchodu do objektu a od rozdělovače proud C-52 po schodišti do prostorů ve 2.NP. Nalezené pohřešované děti byly vyvedeny po schodišti na zahradu pod školkou a tlakové nádoby s propan-butanem byly vyneseny mimo objekt. Na závěr průzkumu 2.NP bylo hadicové vedení zavodněno a byl proveden výstřik vody oknem z umyvárny a WC na zahradu. Po provedení úklidu použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu, kde bylo provedeno vyhodnocení výcviku.