Ve čtvrtek 13. září 2012 se konala od 17.00 hodin pravidelná odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl v úterý 18.09.2012. Odborná příprava byla zahájena na parkovišti před hasičárnou ve Studenci, kde si členové jednotky zopakovali uložení výbavy v zásahových vozidlech. Dále bylo probráno téma „Komunikace v jednotce PO“ -  komunikace pomocí vozidlové a přenosné radiostanice, signály pro dodávku vody a varovné signály, signály lanem, komunikace mezi jednotkou a OPIS ÚO, velitelem zásahu, velitelem jednotky, strojníkem a průzkumnou skupinou, komunikace u zásahu při použití dýchacích přístrojů a komunikace při dálkové dopravě vody hadicemi a cisternami. Praktický výcvik s tématem „Zásobování vodou – dálková doprava vody“ probíhal u hasičárny ve Studenci a okolí, jelikož jsou oba rybníky za továrnou „TEXLEN“ ve Studenci vypuštěné. Jako vodní zdroj pro výcvik byla použita káď na požární útok a podzemní hydrant před hasičárnou. Od kádě na parkovišti před hasičárnou bylo vytvořeno dopravní hadicové vedení B-75 v délce 240 metrů přes dvě přenosné stříkačky PS 12 po cestě za hasičárnu  a od rozdělovače dva proudy C-52. Byla procvičena výměna hadic v dopravním vedení a komunikace mezi strojníky pomocí radiostanic. Poté bylo dopravní vedení napojeno na CAS 32/T 815 a jako vodní zdroj použit podzemní hydrant. Členové jednotky si procvičili ovládání lafetové proudnice na CAS 32/T 815 a vody byla doplňována dopravním vedením od hydrantu. Na závěr bylo na káď nasazeno plovoucí čerpadlo MACXIMUM a dopravní vedení B-75 od plovoucího čerpadla napojeno na přenosnou stříkačku PS 12. To samé bylo poté provedeno s motorovým čerpadlem HERON. Po provedení úklidu použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu.