V pátek 27. března 2009 bylo do výbavy JSDH obce Studenec zařazeno 5 kusů nových přenosných radiostanic HYT TC-700. Jedná se o radiostanice, kterými je možná komunikace při zásahu mezi jednotkami HZS ČR a JSDH obcí. Radiostanice jsou vybaveny i otevřeným kanálem, na kterém muže jednotka komunikovat při dalších činnostech, které nesouvisejí se zásahovou činností. Pořizovací cena jedné radiostanice je 6500,-Kč, vozidlo CAS 32/T 815 bude vybaveno 3 radiostanicemi a vozidlo DA 12/A 31 2 radiostanicemi. Radiostanice velice usnadní komunikaci mezi hasiči při zásahu a dalším přínosem bude bezpečnější provádění zásahu v dýchacích přístrojích, kdy je radiostanice jediným komunikačním prostředkem a možností přivolání pomoci v případě zranění nebo jiné nehody hasiče.

no images were found

Dále bylo do výbavy vozidla DA 12/A 31 zařazeno 8 kusů ochranných přileb PAB FIRE 03 v luminiscenčním provedení, které nahradily doposud používané přilby PZ 11, které byly vyřazeny z používání. Nové přilby jsou vybaveny kovovými svítilnami, které jsou pomocí plastových držáků připevněny k tělesu přilby. Pořizovací cena jedné přilby se svítilnou, nabíjecími bateriemi ( 2 ks typu AA ) a držákem je necelých 5000,-Kč.

no images were found