Datum :                               25. září 2012 Místo zásahu :             Studenec č.p. 367 - Mateřská školka                           Druh zásahu :                    Ukázka zásahu v objektu MŠ        Vyhlášení poplachu :          bez poplachu  Výjezd k zásahu :                09.35 hod. Příjezd k zásahu :                09.36 hod. Odjezd na základnu :          11.09 hod. Návrat na základnu :           11.10 hod. Technika + počet hasičů :    CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3                                                  DA 12/A 31 v počtu 1 + 4                                                        Činnost jednotky : V úterý 25. září 2012 v dopoledních hodinách provedla JSDH obce Studenec ukázku zásahu a techniky pro děti v Mateřské školce ve Studenci. Po předchozí dohodě mezi velitelem JSDH obce Studenec a personálem školky byl naplánován začátek akce na 09.30 hodin. V tento čas byl ve školce vyhlášen cvičný požární poplach a personál školky provedl evakuaci dětí mimo objekt na zahradu vedle školky. S touto činností byly děti předem seznámeny, aby věděly co je čeká. V 09.35 hodin vyjela JSDH obce Studenec s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 ke školce, vozidla byla odstavena na místní komunikaci vedle školky. Personál školky oznámil veliteli zásahu, že proběhla evakuace osob z objektu školky a pohřešují učitelku a dvě děti. JSDH obce Studenec vytvořila od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 do zahrady vedle školky a na terasu před vchod do třídy v 1.NP byl umístěn rozdělovač. Zásah nebyl veden hlavním vchodem do objektu, ale vchodem z terasy na zahradě z důvodu, aby akci mohly sledovat děti soustředěné na zahradě. Od rozdělovače byl vytvořen proud C-52 v dýchacích přístrojích přes třídu v 1.NP po schodišti do třídy ve 2.NP, kde byla nalezena učitelka se dvěma dětmi. Nalezené osoby byly nezraněné vyvedeny mimo objekt. Poté byl dokončen průzkum objektu a „uhašen“ požár ve 2.NP. Po sbalení použitého vybavení se JSDH obce Studenec přemístila s vozidly na parkoviště u sokolovny ve Studenci. Zde si děti prohlédly hasičská vozidla, jejich výbavu a vše si samozřejmě musely vyzkoušet. Na závěr si děti zastříkaly vodou proudem C-52 a D-25 od CAS 32/T 815. Stříkání pěny bylo učitelkami zakázáno, jelikož bylo celkem chladno a hlavně si pamatovaly, jak to dopadlo v loňském roce. Boj pomocí vodních proudů mezi nejmenovaným členem JSDH obce Studenec a nejmenovanou učitelkou MŠ Studenec skončil nerozhodně. Po stříkání z lafetové proudnice na CAS 32/T 815 odešly děti po 11-té hodině na oběd a JSDH obce Studenec se vrátila na základnu.