Dne 1.5.2009 se konala v Čisté u Horek soutěž v požárním útoku o ,,Pohár velitele SDH Čistá“. Do soutěže se přihlásilo 34 družstev (20-mladších, 14-starších) a mezi nimi i družstvo mladých hasičů ze Studence. Za náš sbor soutěžili: koš –Matýsek Kolář a Lukášek Link, hadice C spojoval – Ondra Tušiak, rozdělovač – Valinka Jiroutová a Renatka Trejbalová, levý proud – Barunka Vanclová a pravý proud Petruška Bachtíková, palce jim drželi a fandili – Eliška Hamáčková, Radimek Link, Kačenka Tušiaková, Lukášek Vondra a Josífek Vancl. Požární útok se dětem velice podařil a obsadili krásné 13 místo. Ráda bych jim ještě jednou za jejich výkon pogratulovala, protože jejich čas byl lepší než čas některých družstev ze starší kategorie.

Ve volném čase děti malovaly obrázky ve vozíku za autem a vystřihovaly si obrázky. Po našem útoku jsme šli na procházku k místnímu rybníčku a cestou děti hrály různé hry. Když jsme se vrátili, soutěž se už chýlila ke konci. Jen jsme si odpočinuli na lavičkách a sledovali ostatní družstva při jejich výkonech, přičemž kluci stříhali trávu a vařili lektvary. Pak už byl nástup a rozdávání cen. Vyhráli jsme tašku sladkostí a diplom.

K svačince dostali tatranku a kolu (kterou si trochu vydupaly) a k večeru párek. Počasí se nám vydařilo. Celé odpoledne krásně svítilo sluníčko, takže to bylo opravdu vydařené odpoledne. Cestou domů se děti vyřádily v autě.(myslím tím to jejich neustálé štěbetání), ve studenecké hasičárně jsme se převlékli do svého strojení a Pepa Hamáček nás rozvezl domů, při čemž se děti u každého domu hlasitě loučily. Co se týče úrazů, tak se nikomu nic nestalo, jen Petruška těsně před odjezdem domů spadla u hasičárny ze schodů a měla poškrábanou ruku, ale to už jí ošetřili rodiče.

Miroslava Vanclová a Veronika Vanclová

Výsledková listina družstev mladších hasičů :

01. Martinice.........................................17,84

02.Brada-Rybníček ,,A“........................20,69