Ve čtvrtek 18. října 2012 se konala od 17.00 hodin pravidelná odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 25.10.2012. Odborná příprava probíhala v klubovně hasičárny ve Studenci. Nejprve byla probrána témata dle metodických listů Bojového řádu jednotek PO týkající se činnosti hasičských jednotek při povodních, hlídková činnost v rámci povodňové hlásné služby, varování obyvatelstva, stavba protipovodňových hrází z pytlů plněných pískem, objektová a plošná evakuace, nouzové ubytování evakuovaných osob, zřízení evakuačního střediska, posttraumatická péče hasičům a psychosociální pomoc osobám zasažených mimořádnou událostí. Dalším tématem bylo poskytnutí první předlékařské pomoci při zástavě krevního oběhu a dechu, zprůchodnění dýchacích cest, Kardiopulmonální resuscitace dospělé osoby, dítěte a novorozence, komplikace při provádění Kardiopulmonální resuscitace a bezpečnost práce při poskytování první pomoci. Na závěr byl proveden praktický výcvik Kardiopulmonální resuscitace na figuríně.