Ve středu 29. dubna 2009 v dopoledních hodinách probíhal v mateřské školce v Čisté u Horek projekt pod názvem „Vím, co smím, a tak se nebojím“, který je určený dětem z mateřských školek. Projekt probíhá od 28. dubna do 30. června 2009 na území mikroregionu Jilemnicko postupně v 19 školkách. Náplní projektu je především realizace vzdělávacího dopoledne s malou ukázkou techniky složek IZS. Obsahem tohoto vzdělávacího dopoledne jsou dvě tématické přednášky. První přednáška je věnována problematice všeobecné bezpečnosti dětí a prezentují ji zástupci Města Jilemnice a Policie ČR. Druhá přednáška je prezentována prostřednictvím zástupců Hasičského záchranného sboru a je zaměřena na bezpečnost dětí ve vztahu k všeobecných zásadám požární bezpečnosti. JSDH obce Studenec se této akce účastnila od 11.00 hodin s vozidlem CAS 32/T 815 v počtu 1 + 1 na žádost velitele požární stanice Jilemnice npor. Kouby Romana, který vedl přednášku zaměřenou na požární bezpečnost. Děti z mateřské školky se seznámily s vybavením vozidla CAS 32/T 815 a ochrannými prostředky zasahujících hasičů.