V úterý 28. dubna 2009 probíhal výcvik členů JSDH obce Studenec, kteří jsou nositeli dýchací techniky. Výcvik probíhal na dvě skupiny, první od 16.30 hodin a druhá od 19.30 hodin. Náplň výcviku byla stejná pro obě skupiny. Výcvik byl zahájen před hasičskou zbrojnicí, kde byli členové jednotky seznámeni s programem výcviku – hašení požáru lesního porostu v kopcovitém terénu. Poté se jednotka přemístila s vozidly CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 na cestu za hasičárnou k okraji lesního porostu. Zde každý účastník výcviku provedl uživatelskou kontrolu dýchacího přístroje před použitím. Po ustrojení do zásahových oděvů, přileb, rukavic a nasazení dýchacích přístrojů vytvořili členové jednotky od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 ( 80 metrů ) po lesní cestě na vrchol kopce k vodojemům a od rozdělovače dva proudy C-52 na „hašení“ lesního porostu. Komunikace mezi hasiči probíhala pomocí přenosných radiostanic. Balení hadicového vedení probíhalo také v dýchacích přístrojích, čímž každý „dodýchal“ vzduch z tlakové lahve dýchacího přístroje. Po návratu do hasičárny bylo ještě provedeno vyměnění prázdných tlakových lahví dýchacích přístrojů za plné a výcvik byl úspěšně ukončen. Výcvik nositelů DT od 16.30 hod.: Výcvik nositelů DT od 19.30 hod.: