Ve středu 12. prosince 2012 od 17.00 hodin a v pátek 21. prosince 2012 od 16.30 hodin se konal výcvik členů JSDH obce Studenec, kteří jsou oprávněni používat dýchací přístroje. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik probíhal v protiplynovém polygonu, první termín na PS Jablonec nad Nisou a druhý termín na PS Trutnov. Doprava na místo výcviku byla zajištěna vozidlem VW Transporter. Výcvik je prováděn ve skupinách po třech hasičích. Při zahájení výcviku se hasiči nejprve rozcvičili s dýchacím přístrojem na posilovacích strojích. Poté každý absolvoval „prolezení“ polygonu. Jedná se o nácvik pohybu v neznámém prostředí a stísněném prostoru, který je zakouřený pomocí mlhátoru a je tam tma. Prostředí v polygonu imituje podmínky při zásahu, kde hasiči nacvičují transport figuríny v prostoru polygonu, nalezení a vypnutí vypínačů elektrického proudu, komunikaci ve skupině zasahující v dýchacích přístrojích a spolupráci mezi členy skupiny. Po úspěšném absolvování výcviku se členové jednotky vrátili zpět do hasičárny ve Studenci.