Ve dnech 05. a 06. března 2013 proběhl praktický výcvik členů JSDH obce Studenec, kteří jsou oprávněni používat motorovou řetězovou pilu STIHL 026, kterou je jednotka vybavena. Členové jednotky si zopakovali zásady bezpečnosti práce, obsluhu a údržbu pily a taktické postupy při používání motorové řetězové pily. Výcvik probíhal ve Studenci za Základní školou v lesním porostu „Stráň“. Jedná se o obecní lesní porost, kde probíhá kácení starých stromů a bude zde vytvořen lesopark navazující na naučnou stezku. Těžbu dřeva zde provádí správce obecních lesů p. Mečíř Petr. Tímto mu chceme poděkovat, že nám umožnil provedení výcviku, protože dnes sehnat lesní porost na výcvik hasičů s motorovou pilou je opravdu složité. Členové jednotky prováděli kácení a odvětvování listnatých stromů na okraji lesního porostu, odvětvovali již poražené modříny a klády rozřezali na určené délky.