Datum :                               18. března 2013    Místo zásahu :                    Studenec – Zálesní Lhota                   Druh zásahu :                     Dopravní nehoda osobního vozidla Vyhlášení poplachu :          17.46 hod. Výjezd k zásahu :                17.48 hod. Příjezd k zásahu :                17.51 hod. Odjezd na základnu :          19.34 hod. Návrat na základnu :           19.39 hod. Technika + hasiči :   CAS 32/T 815 v počtu 1+3                                                                            DA 12/A 31 v počtu 1+3 Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, dopravní nehoda osobního vozidla v zatáčkách v kopci mezi Studencem a Zálesní Lhotou. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Výjezd k zásahu proběhl do 2 minut, jelikož členové jednotky prováděli údržbu techniky v hasičské zbrojnici. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že osobní vozidlo SUZUKI SX4, jedoucí od Studence směrem na Vrchlabí, dostalo na zasněžené vozovce smyk, vyjelo vpravo mimo vozovku a přední částí narazilo do stromu pod břehem vedle silnice. Průzkumem bylo zjištěno, že se v havarovaném vozidle nenacházejí žádné osoby, řidička a spolujezdec stojí vedle havarovaného vozidla a dle jejich sdělní nejsou zranění. K viditelnému úniku provozních kapalin z havarovaného vozidla nedocházelo, jednotka provedla odpojení akumulátoru havarovaného vozidla. Členové jednotky prováděli řízení silničního provozu na místě zásahu kyvadlově v jednom jízdním pruhu. Dále se na místo zásahu dostavila Zdravotnická záchranná služba Jilemnice, která ošetřila naraženou ruku spolujezdce z havarovaného vozidla. Po ošetření byla osoba ponechána na místě zásahu a ZZS Jilemnice se vrátila na základnu. Po příjezdu jednotky PS Jilemnice s CAS 15/MAN na místo zásahu přebral velení u zásahu od velitele JSDH obce Studenec velitel družstva jednotky PS Jilemnice. Po zdokumentování dopravní nehody Policií ČR pomáhala JSDH obce Studenec jednotce PS Jilemnice s vyproštěním havarovaného vozidla. Na strom na druhé straně vedle silnice byla pomocí úvazku připevněna kladka a havarované vozidlo bylo pomocí navijáku na vozidle CAS 15/MAN vyproštěno na silnici. Poté bylo havarované vozidlo odtaženo mimo komunikaci pomocí CAS 15/MAN. Po odstranění následků dopravní nehody se JSDH obce Studenec a jednotka PS Jilemnice vrátily na základny.