V pátek 3.května 2013 se konalo tradiční posezení u příležitosti oslavy svátku Sv. Floriána - patrona hasičů. Tento rok nám ale počasí nepřálo. Od rána pršelo a pršelo. Tak jsme vše připravili v hasičské klubovně. Venku se pouze v udírně udila uzená žebra. Funkce topiče a dohled nad masem se ujali Josef Vancl st. a Jiří Sucharda s manželkou. Jejich práce byla náročná vlivem počasí, ale zvládli vše na jedničku a my ostatní jsme si mohli pochutnávat na výborných uzených žebrech.  Pro děti jsme připravili párky v rohlíku. Celý večer jsme vše zapíjeli pivem i něčím ostřejším. Nálada byla veselá. Kdo přišel, neprohloupil. Josef Hák nám zpříjemnil večer písničkama s harmonikou a nechybělo ani pár dobrých vtípků. Večer utekl jako voda. A již teď se těšíme na další rok, kdy svátek Sv. Floriána společně oslavíme. Přijďte i Vy. Jste srdečně zváni.

Miroslava Vanclová