V sobotu 16.5.2009 jsme se s mladými hasiči chtěli podívat do Nedaříže na hasičskou soutěž. Jak už to tak na hasičských soutěžích bývá, ráno pršelo jako z  konve. Proto děti strávily chvíli v hasičské klubovně, kde starší děti trénovaly balení hadic a mladší hrály Mlsnou kozu. Dále měly děti za úkol napsat pár řádků o tom, jak se každé pondělí scházíme, nebo jak jsme byli na soutěži (viz příloha). Děti, které neuměly psát, své zážitky malovaly (viz foto). Stále venku pršelo a tak jsme v klubovně provizorně trénovali štafetu 4x60. Dětskou kladinu nám nahradily papíry, místo RHP jsme přenášeli odpadkový koš, přeskakovali jsme papírovou krabici a pouze hadice, rozdělovač a štafetový kolík (proudnice) byli v souladu s pravidly soutěže. Na výlet jsme i přes nepříznivé počasí vyrazili. Poprvé jsme jeli VW Transportérem, kde děti sedí v dětských autosedačkách a jsou připoutány bezpečnostním pásem. Tentokrát řídil Josef Vancl, který nás dovezl do Nedaříže na dvakrát. Jelo nás totiž 11 a do auta se vejde pouze 6 dětí + 1 dospělý a řidič. Nejprve jeli starší děti a pak mladší. Na soutěži jsme shlédli štafetu dvojic, štafetu 4 x 60 a útok CTIF. Protože i přes pláštěnku se do dětí dala zima, brzy jsme jeli zase domů, kde už na nás čekali rodiče. Doufáme, že děti po výletě neonemocní a v pondělí opět přijdou. Čeká nás totiž výlet do Martinic, kde bychom si měli vyzkoušet pravé překážky na štafetu 4 x 60, štafetu CTIF a štafetu dvojic. Moc se na ně všichni těšíme.

Miroslava Vanclová a Veronika Vanclová

Příloha – texty dětí Matěj Kolář Matěj Kolář dělá sací koš. Dělat sací koš je dřina. Proto mám pomocníka Lukáše L. a strojníka nám dělá Jirka Vancl. Naše první soutěž byla v Čisté u Horek. Vyhráli jsme 13. místo z 20 v naší kategorii. Účastnilo se 36 družstev. Petra Bachtíková Ráno jsme seděli na schodech a pak jsme šli se převlíknout a pak jsme jeli na soutěž a byli jsme 13. Barunka Vanclová Přišli jsme k hasičárně a pak jsme chvíli seděli na schodech. Pak jsme nastoupili do hasičského auta. Pak jsme jeli na soutěž . Na soutěži jsme se šli napít. Potom jsme šli na procházku k rybníku. Cestou jsme hráli hry. Pak jsme šli soutěžit. Po soutěži jsme šli na párek. Renatka Trejbalová Měli jsme soustředění a když teta řekla hoří, tak jsme museli si stoupnout ke klubovně. A taky jsme museli být tiše. A zkoušeli jsme taky štafetu dvojic. A já jsem brala proudnici. A útok byl kolem 40s a 30s. Když už byla tma, tak jsme šli hledat poklad. A v tom pokladu bylo plno penízků a bonbónů. A chcete vědět, kdy se to konalo. Konalo se to 9. dubna. Ondra Tušiak Nejdřív jsme přišli k hasičárně a teta nás fotila. Potom jsme nastoupili do hasickýho auta a odjeli na soutěž. Viděl jsem tam kamarády a hodně dlouho jsme čekali než jsme přišli na řadu. Byli jsme až 15. Pak jsme přišli na řadu my. Byli jsme celkově 13. Pak jsme dostali cenu a jeli domů. Adam Kalenský O soustředění jsme stříkali s vodou, hráli štafetu dvojic. Valinka Jiroutová Je pěkně a balím si na závody. Sbalit jsme si měli náhradní věci, pití a svačinu. Jeli jsme hasičským autem. Tam jsme stříkali. Pak jsme šli my a byli jsme 13. Konec.