Datum :                               02. května 2013 Místo zásahu :                    Čistá u Horek č.p. 16 - Ranč Montara  Druh zásahu :                     Mytí silážní jámy                      Vyhlášení poplachu :          bez poplachu – práce za úplatu Výjezd k zásahu :               09.01 hod. Příjezd k zásahu :               09.09 hod. Odjezd na základnu :         13.00 hod. Návrat na základnu :          13.10 hod. Technika + počet hasičů :   CAS 32/T 815  v počtu 1 + 1 Činnost jednotky : JSDH obce Studenec vyjíždí s CAS 32/T 815 na žádost p. Petružálka Františka omýt silážní jámu na Ranči Montara v Čisté u Horek č.p. 16. Jednalo se o betonovou silážní jámu o rozměrech 10 x 45 metrů, ve které se nacházely zbytky siláže a usazené bláto se štěrkem. Jednotka prováděla mytí silážní jámy pomocí dvou proudů C-52 od CAS 32/T 815. Zbytky siláže a hlína se štěrkem byly při mytí shrnovány a vyváženy mimo prostor silážní jámy pomocí kolového nakladače Manitou. Doplňování vody do CAS 32/T 815 bylo prováděno plovoucím čerpadlem Macximum z Pivovarského rybníka u hlavní silnice v Čisté u Horek ve vzdálenosti asi 1 km. Celkem byly spotřebovány 4 cisterny vody = 32 800 litrů. Po omytí silážní jámy se JSDH obce Studenec vrátila na základnu, kde bylo provedeno omytí vozidla CAS 32/T 815 od bláta proudem C-52 od hydrantu, vyprání použitých hadic a jejich pověšení na sušák za hasičárnou.