Datum :                               11. května 2013 Místo zásahu :                    Žďár u Staré Paky - území obce       Druh zásahu :                     Čištění potrubí propustí         Vyhlášení poplachu :          bez poplachu – práce za úplatu Výjezd k zásahu :               08.55 hod. Příjezd k zásahu :               09.02 hod. Odjezd na základnu :         13.06 hod. Návrat na základnu :          13.14 hod. Technika + počet hasičů :   CAS 32/T 815  v počtu 1 + 1 Činnost jednotky : JSDH obce Studenec vyjíždí s CAS 32/T 815 na žádost starosty obce Levínská Olešnice pročistit potrubí propustí pod místními komunikacemi a pod výjezdy na silnici ve Žďáru u Staré Paky. Akce byla dohodnuta a prováděna ve spolupráci s SDH Žďár u Staré Paky, účastnilo se 6 žďárských hasičů. Čištění potrubí propustí bylo prováděno pomocí proudu C-52 s proudnicí a „kanálovým krtkem“ od CAS 32/T 815. Příkopy v okolí propustí byly prohloubeny a vyplavený materiál z potrubí byl vybírám pomocí lopat na břehy příkopů. Doplňování vody do CAS 32/T 815 bylo prováděno z požární nádrže uprostřed obce pomocí plovoucího čerpadla Macximum. Celkem se jednalo o 12 propustí. Pročistit úplně nebo alespoň částečně se podařilo 10 propustí, u 2 propustí bylo zjištěno, že je potrubí propadlé a bude potřeba provést opravu. Celkem bylo spotřebováno 3,5 cisterny vody = 29 000 litrů. Po úklidu použitého vybavení a doplnění vody do cisterny se JSDH obce Studenec vrátila na základnu.