Okrsková soutěž se letos konala 8.6.2013 v Levínské Olešnici. Ve Studenci u hasičárny se ve 12.00 hodin sešly podle plánu 3 družstva. Převlékli jsme se a naložili vozík. Tou dobou jsme ještě uvažovali, jestli vůbec máme brát stan. Bylo krásně a teplo. Než jsme ale dojeli na místo soutěže, lilo tak silně, že se nikomu nechtělo z auta ven. Nakonec jsme vybrali pár dobrovolníků, kteří odpřáhli káru a postavili stan. Transporter musel Lukáš Kalenský odvézt a zaparkovat jinam, protože tam bylo málo místa. Nahrnuli jsme se pod stan a přemýšleli, co dál. Protože začala bouřka, přesunuli jsme se k ostatním do velkém stanu. (Ti nás předjeli na kolách). Nástup byl zrušen. Přece se nenamočíme ještě před soutěží. Lilo opravdu hodně. Proto byli svoláni pouze vedoucí družstev. Dohodli jsme pravidla a soutěž začala. Jako první běžely ženy, potom muži. Postupně se nebe protrhávalo a nakonec se běhalo za pěkného počasí. Mohli jsme se opalovat. Jenže pod nohama byla vysoká vrstva bláta. A podle toho jsme také vypadali. Za Studenec nakonec soutěžila jen dvě družstva. Družstvo smíšené (mužů) a družstvo žen. Bylo to všelijak namíchané, protože členové výjezdové jednotky byli povoláni na výjezd na zatopenou vesnici - Kruh. Utekli nám všichni strojníci, což zachránila Eva Linková, a ostatní se dohodli na tom, co kdo uměl. Asi víc, než úspěšná, byla tato soutěž zajímavá. Dlouho jsme nezůstali. Hned po vyhlášení jsme se sbalili domů. Jeli jsme osobními auty, protože transporterem odjeli chlapi do Kruhu. Ještě že za námi přijel Míra Greguš, který jediný mohl zapřáhnout vozík. U hasičárny nám ještě dost dlouho trvalo odbahnění všech věcí a úklid. Nakonec jsme ale všechno zvládli. Dočkali jsme se i ostatních, kteří se vrátili ze zásahu. Ti nám pomohli s úklidem. Bylo to náročné odpoledne. A jak jsme dopadli? Muži 8. - 10. místo z 10 družstev. (toto umístění měla totiž 3 družstva)  Soutěžili:  Štěpán Medera,Anna Soukupová, Matěj Kuřík, Jakub Hylmar, Eva Linková, Honza Kolář a Péťa Hák. (Pomáhali nám: Věrek Dědeček a Vláďa Trejbal - naše neúplné 3. družstvo) Ženy 6. místo ze 7 družstev.  Soutěžily: Eva Linková, Veronika Dědečková, Mariana Gregušová, Petra Kolářová, Lenka Trejbalová, Bohdana Jeriová a Verča Vanclová Napsala Verča.