Datum :                               08. června 2013    Místo zásahu :                    Kruh u Jilemnice – území obce     Druh zásahu :                     Likvidace následků přívalového deště Vyhlášení poplachu :          14.17 hod. Výjezd k zásahu :                14.24 hod. Příjezd k zásahu :                14.35 hod. Odjezd na základnu :          18.08 hod. Návrat na základnu :           18.33 hod. Technika + hasiči : CAS 32/T 815, 1+3       DA 12/A 3, 1+1                                                VW Transporter, 1+4 Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, vlivem přívalového deště došlo k rozvodnění Kružského potoku a  zaplavení centra obce Kruh u Jilemnice vodou z okolních polí. Hladina vody na silnici u kina a tenisových kurtů asi 50 cm. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Z Levínské Olešnice, kde se konala okrsková soutěž v požárním útoku vyjelo vozidlo VW Transporter s dalšími členy jednotky. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že zde již zasahuje jednotka PS Jilemnice s CAS 15/MAN, JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ, JSDH obce Kruh u Jilemnice s DA 12/A 31 a JSDH obce Roztoky u Jilemnice s DA 12/A 31. Voda z přívalového deště již z komunikací a veřejných prostranství odtekla a rozvodněný Kružský potok se pomalu vracel do svého koryta. K vniknutí vody do obytných místností domů nedošlo, ze zaplavených suterénů domů  voda většinou otekla, nebo ji odčerpali obyvatelé domů pomocí svých čerpadel. Hasičské jednotky prováděly kontrolu koryta potoka, čištění mostů od naplaveného dřeva a kontrolu vodou ohrožených rodinných domů.  JSDH obce Studenec  s CAS 32/T 815 a JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ prováděly mytí komunikací a veřejných prostranství od naplaveného bahna pomocí proudů C-52. Voda byla dovážena od hydrantu z obce Roztoky u Jilemnice. JSDH obce Studenec s DA 12/A 31 provedla vyčerpání vody ze suterénu obytného domu č.p. 127, odčerpání vody z cesty mezi zahradami za hostincem Na Rychtě č.p. 42 a vyčerpání vody ze znečištěných studní u domů č.p. 109, č.p. 72, č.p. 53, č.p. 74 a č.p. 125. Čerpání bylo prováděno pomocí ponorného elektrického čerpadla napojeného na elektrický rozvod v domech. V místech bez přístupu k elektrickému proudu byla použita elektrocentrála ve vozidle DA 12/A 31. Po odstranění následků přívalového deště se hasičské jednotky vrátily na základny.