Datum : 23. května 2009 Místo zásahu : Studenec u Základní školy č.p. 367 Druh zásahu : Odstranění roje včel ze stromu Vyhlášení poplachu : bez poplachu Výjezd k zásahu : 08.05 hod. Příjezd k zásahu : 08.06 hod. Odjezd na základnu : 08.30 hod. Návrat na základnu : 08.32 hod. Technika + počet hasičů : DA 12/A 31 v počtu 1 + 1 Činnost jednotky : V pátek 22.05.2009 v odpoledních hodinách oznámil osobně správce Základní školy p. Hanzlík veliteli JSDH obce Studenec, že se na strom u školy vrátil roj včel, který jednotka odstraňovala již dne 20.05.2009. Při zásahu vodou se matka zřejmě zachytila na větvi asi o 2 metry níže a zde se poté vytvořil nový roj. V sobotu ráno byl z PS Jilemnice zapůjčen ochranný oděv proti bodavému hmyzu a zakoupen přípravek na likvidaci hmyzu RAID. JSDH obce Studenec vyjíždí s DA 12/A 31. Roj včel se nachází na smrku ve výšce asi 8 metrů nad zemí. Ke stromu byl přistaven nastavovací žebřík a člen jednotky v oděvu proti bodavému hmyzu shodil roj včel do plastového pytle a zbytek včel ve větvích stromu zlikvidoval přípravkem RAID. Včely v plastovém pytli byly také zlikvidovány přípravkem RAID. Poté se JSDH obce Studenec vrátila na základnu.