Ve čtvrtek 27. června 2013 se konala od 17.00 hodin pravidelná odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 04.07.2013. Výcvik byl zahájen na střeše budovy hasičské zbrojnice ve Studenci. Nejprve si členové jednotky zopakovali zásady bezpečnosti práce ve výškách, oblékání a použití pracovního polohovacího pásu a zachycovacího postroje. Dále bylo probráno použití a údržbu blokantů, slaňovací osmy, karabin, kladek a lan. Členové jednotky si procvičili vázání základních uzlů, vytvoření kotevního bodu, sebejištění a jištění druhé osoby na střeše objektu pomocí slaňovací osmy a blokantu. Poté se členové jednotky přemístili pěšky k budově Základní školy ve Studenci a na vnějším požárním schodišti procvičovali slaňování, jištění a spouštění osob. Po ukončení praktického výcviku byla v hasičárně probrána témata Záchrana pohřešovaných osob – pátrací akce v terénu, funkce požárně bezpečnostních zařízení a problematika únikových cest.