V sobotu 10.8.2013 se konaly v Kruhu oslavy u příležitosti 125 let od založení sboru dobrovolných hasičů Kruh. Naši nejmenší Soptíci byli požádáni, zda by zde během odpoledne předvedli ukázku požárního útoku. Jejich přání jsme vyhověli a s dětmi jsme rádi přijeli. Ihned po příchodu jsme se šli podívat na doprovodný program, který zde byl připraven (soutěže pro děti, ukázka starých stříkaček...) a zastavili jsme se u stánku první pomoci. Děti si zde vyzkoušely masáž srdce na figuríně a už nás volali na základnu. Útok se dětem povedl. Měly možnost si opravdu pořádně zastříkat, neboť musely vystříkat káď. Za jejich výkon jim patřil zasloužený potlesk. Potom už na nás čekalo občerstvení a děti si zasoutěžily ve stříkání na plechovky...

Domů jsme si přivezli pamětní list, hrníček a brožurku vypracovanou k výročí SDH Kruh. Každý ještě dostal malý dárek. Za všechny dárečky ještě jednou moc děkujeme.

vedoucí mladých hasičů ,,Soptíků": Miroslava Vanclová