Datum :                               30. srpna 2013 Místo zásahu :                    Zálesní Lhota – směr Dolní Branná           Druh zásahu :                     Požár nákladního vozidla Vyhlášení poplachu :          10.13 hod. Výjezd k zásahu :                10.17 hod. Příjezd k zásahu :                10.21 hod. Odjezd na základnu :          11.35 hod. Návrat na základnu :           11.42 hod. Technika + počet hasičů :    CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3 Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár návěsu nákladního vozidla na hlavní silnici v Zálesní Lhotě asi 500 metrů směrem na Vrchlabí. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o požár návěsu nákladního vozidla, požárem byla zasažena pneumatika pravého kola poslední nápravy, částečně pneumatika pravého kola prostřední nápravy, bočnice a plachta ložné plochy návěsu nad nápravami. Návěs byl naložen kovovými bednami s kovovými výrobky - 22 tun. Před příjezdem hasičských jednotek řidič provedl odpojení návěsu od tahače a s tahačem odjel do bezpečné vzdálenosti. Na hašení požáru použil řidič vozidla s dalšími řidiči, kteří na místě požáru zastavili, tři přenosné práškové hasící přístroje a dále požár hasili pomocí hadice s vodou od nákladního vozidla - domíchávače betonu, které na místě také zastavilo. JSDH obce Studenec vytvořila od CAS 32/T 815 proud C-52 na hašení požáru návěsu. Silniční provoz byl na místě zásahu zastaven. Po příjezdu jednotky PS Jilemnice s CAS 15/MAN a CAS 32/T 815 převzal velitel družstva velení na místě zásahu od velitele JSDH obce Studenec. Po provedení lokalizace požáru byl na místě zásahu obnoven silniční provoz, dva členové JSDH obce Studenec prováděli řízení silničního provozu kyvadlově v jednom jízdním pruhu. Po likvidaci požáru provedla JSDH obce Studenec omytí vozovky pod návěsem pomocí proudu C-52, poté bylo místo zásahu předáno řidiči nákladního vozidla a hasičské jednotky se vrátily na základny.