Datum : 02. září 2013 Místo zásahu : Čistá u Horek č.p. 248 - firma Suchánek&Walraven Druh zásahu : Čištění potrubí dešťové kanalizace Vyhlášení poplachu : bez poplachu – práce za úplatu Výjezd k zásahu : 14.41 hod. Příjezd k zásahu : 14.59 hod. Odjezd na základnu : 18.52 hod. Návrat na základnu : 19.13 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 2 Činnost jednotky : JSDH obce Studenec vyjíždí s CAS 32/T 815, na žádost p. Čecha z firmy IMDV Horka s.r.o., do Čisté u Horek č.p. 248 - firma Suchánek & Walraven s.r.o. vyčistit potrubí dešťové kanalizace. Firma IMDV Horka s.r.o. zde provádí rekonstrukci dešťové kanalizace a během přívalových dešťů v letním období došlo k ucpání potrubí naplavenou hlínou se štěrkem a kamením. Z důvodu uzavřené silnice směrem na Horka u Staré Paky musela jet jednotka přes Levínskou Olešnici. Jednalo se o pročištění betonového potrubí, které prochází areálem do potůčku vedle firmy. Celková délka potrubí je 60 metrů, část o průměru 50 cm a část o průměru 80 cm. Na potrubí se nacházejí dvě betonové šachty a v místě, kde bylo potrubí nejvíce ucpané bylo potrubí přerušeno výkopem, což umožňovalo pročistit potrubí postupně v jednotlivých úsecích. JSDH obce Studenec prováděla čištění potrubí kanalizace pomocí proudu C-52 s proudnicí a „kanálovým krtkem“ od CAS 32/T 815. Vyplavený štěrk s hlínou a kamením byl vybírán z výkopu a z koryta potůčku pomocí kolového bagru. Na požární nádrž vedle areálu firmy bylo nasazeno motorové čerpadlo RB80 a vytvořeno dopravní vedení B-75 v délce 50 metrů na doplňování vody do CAS 32/T 815. Vyplavení kamenů o průměru 15 – 20 cm bylo pomocí vody z proudnice a „kanálového krtka“ nemožné, proto bylo provedeno prolezení potrubí z cvičných důvodů s proudem C-52 po břiše a kameny byly postupně vyneseny a vyplaveny z potrubí. Tohoto úkolu se úspěšně zhostil člen jednotky Jirka Vancl. Celkem bylo spotřebováno 32 800 litrů vody. Poté se JSDH obce Studenec vrátila na základnu.